تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۳۸۹
جالب است ۰ +
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت گردشگری با بیان اینکه روادید سفر از قطر به کل سرزمین ایران رایگان شده است، گفت: ۶ استان تهران، اصفهان، یزد، کرمان، فارس و هرمزگان و جزایر کیش و قشم و بندرعباس را به عنوان مقصد سفر تماشاچیان جام‌جهانی قطر پیش‌بینی کردیم.
شش استان مقصد سفر تماشاچیان جام جهانی
لیلا اژدری اظهار داشت: در گام اول تا فرصت باقی‌مانده برگزاری این روادید باید ظرفیت‌ها و جذابیت‌های ایران معرفی شود، فعالیت‌های تبلیغی ما در راستای اطلاع‌رسانی و معرفی ایران مهمترین کاری است که باید انجام شود و بعد از آن است که تمایل به سفر به ایران در تماشاچیانی که به قطر می‌آیند، ایجاد می‌شود.
او افزود: یکی از موانع اصلی در افزایش سفر و تبادل گردشگر میان کشورها موضوع روادید است. بیشترین سفرها به کشورهایی انجام می‌شود که با آنها لغو روادید داریم. در حالی که گردشگران علاقه دارند به هند، آلمان و ژاپن سفر کنند، اما بیشترین سفرها و تکرار آن به ترکیه است، زیرا روادید نیاز ندارد.
وی تصریح کرد: تماشاچیان جام جهانی قطر که ایران را می‌شناسند و قصد دارند در میان بازی‌های جام جهانی از قطر به ایران سفر کنند می‌توانند با ثبت درخواست خود در سامانه وزارت خارجه ایران به راحتی برای یک یا چند بار به ایران سفر کنند.
.
اژدری درباره مقاصدی که هدف تماشاچیان جام جهانی قرار خواهد گرفت گفت: جزیره کیش و قشم و سایر مناطق آزاد که روادید نیاز ندارند VISA FREE هستند و مشکلی برای سفر به آنها وجود ندارد که البته همین هم باید به مسافران قطر اطلاع‌رسانی شود شاید بسیاری از تماشاچیان نمی‌دانند این مناطق و جزایر به روادید نیاز ندارند.
وی افزود: طبق مصوبه دولت اکنون سایر استان‌ها و شهرهای ایران شامل روادید رایگان شدند که باید جاذبه‌های مناطق و شهرهای ایران که پیش‌بینی می‌شود بیشتر مورد هدف سفر تماشاچیان جام جهانی قرار خواهدگرفت با تبلیغات مناسب معرفی شوند.
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی اظهار داشت: ۶ استان تهران، اصفهان، یزد، کرمان، فارس و هرمزگان و جزایر کیش و قشم و بندرعباس را به عنوان مقصد گردشگری در نظر گرفتیم. البته اگر گردشگری دریایی و استفاده از کشتی های کروز هم نهایی شود، استان بوشهر به عنوان استان هفتم می‌تواند به عنوان هدف گردشگران بازه جام جهانی قطر معرفی شود.
اژدری تصریح کرد: وزارت میراث‌فرهنگی برای معرفی مقاصد گردشگری ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی، تولید محتوا انجام داد همان محصولات تبلیغاتی را تقویت کردیم، باید توجه داشته باشیم برای جذب گردشگر بیشتر، رقابت خیلی شدید ایجاد شده است. کشورهای همسایه قطر و کشورهای حوزه خلیج فارس، حتی ترکیه هم برای زمان جام‌جهانی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای کرده‌اند
.
اژدری گفت: وسعت سرزمینی قطر کوچک است و امکانات اقامتی کمی دارد همچنین جاذبه‌های گردشگری آن یکسان است و تنوع چندانی ندارد، تماشاگران کشورهای قدرتمند فوتبال که معمولا تیم‌هایشان تا مرحله نهایی حضور دارند و از روز اول بازی‌ها تاپایان دوره در قطر هستند، تا چه اندازه می‌توانند با مراکز خرید و جاذبه‌های انگشت‌شمار این کشور سرگرم شوند، پس علاقه‌مند هستند جاذبه‌های سزمین‌های دیگر را تجربه کنند که ایران و ترکیه از نظر جذابیت در این زمینه پیشرو هستند.
وی ارزان بودن، نزدیک بودن و تنوع جاذبه‌ها را مزیت رقابتی ایران نسبت به ترکیه در جذب گردشگر دانست و گفت: جاذبه‌ها و محصولات ترکیه تقریبا یکسان هستند، استانبول با آنتالیا و آنالیا و ازمیر خیلی تفاوت ندارند، در حالی که تهران بسیار متفاوت با کرمان است یا اصفهان و هرمزگان دارای جاذبه‌های متنوع و متفاوتی از یکدیگر هستند، معرفی این جاذبه‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری و مدیریت این جریان است.
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی با اشاره به سفر هیات قطری به جزیره کیش گفت: در چارچوب این دیدارها در حال برقراری ارتباط دفاتر و حوزه های گردشگری دو کشور هستیم تا تبادل اطلاعات داشته باشند و بسته‌های تور در زمان جام جهانی را ببندند تا هر دو طرف بتوانند بازی برد-برد داشته باشند.
 
  http://asremizban.com/vdcd2n0s6yt0j.a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما