تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب : ۲۷۰
جالب است ۰ +
اینجا جذابیت های خاص خود را دارد.
هندورابی؛جزيره اقازاده ها!
جزیره زیبای هندورابی دردل خلیج فارس یكی ازجزایرومناطق استان هرمزگان در شهرستان بندرلنگه است كه از توابع بخش كیش نیز محسوب می شود.اگرازجزیره كیش حدود 23 كیلومتربه سمت غرب با قایق حركت كنیم، به سواحل جزیره هندورابی می رسیم. جزیره ای كوچک با مساحتی حدود 23 كیلومترمربع كه بین جزایركیش ولاوان قرارگرفته است.
دراین جزیره روستایی به نام هندرابی به چشم می خورد كه معدود جمعیت این جزیره را درخود جای داده است.روستایی با خانه های سنتی واغلب ازجنس سنگ وگچ والبته تعدادی خانه بازسازی شده مدرن امروزی.
روستایی آرام كه دردل خود مدرسه ابتدایی و فروشگاه كوچكی راجای داده است ومردمان آن اغلب به زبان عربی صحبت می كنند. دركناراین روستا بازمانده های دوروستای دیگربه نام های الدورات والصراۀ به چشم می خورد. روستاهایی كه بقایای آن ها نشان از تمدن های دوردراین دیاردارند. درسال های دورارتش پرتغال این جزیره را پایگاهی برای نبردهای خود وسكونتگاهی برای زندگی شان كرده بوده كه آثارخرابه های آن ها همچنان به چشم می خورد.
ازبارزترین جاذبه های تفریحی جزیره هندورابی می توان به كلوپ تفریحات دریایی آن اشاره كرد.سواحل كم عمق و زلال این جزیره محیطی برای ورزش ها و تفریحات دریایی مهیج فراهم كرده است.غواصی ازبهترین ومهیج ترین تفریحات دراین جزیره می باشد چراکه قرارگرفتن دردنیای زیر آب دركنارموجودات دریایی، گشت و گذاردرزیردریا و ثبت لحظات ازبه یاد ماندنی ترین تفریحات است. تفریحات دیگری از قبیل جت اسكی، موتورسواری درسواحل،سافاری،وغیره دراین کلوپ قابل دسترس است.
تصویری كه ازجزیره هندورابی درذهن شما نقش بسته است با دیگر جزایری كه تا كنون دیده اید كاملا متفاوت خواهد بود. این جزیره محلی برای خرید و بازارگردی نیست، فقط طبیعت و سكوت به چشم می خورد.
حرف وحدیث‌ها درباره جزیره بسیار است؛ از تصاحب آنجا تحت نفوذ یک نهاد خاص گرفته تا مکانی که به گفته برخی ازراهنمایان تورمخصوص تفریحات آقازاده‌هاست؛ جزیره‌ای که به گفته مسئولان صرفاً برای مقصد گردشگری لوکس تعريف‌ شده است.
مسئولان ازجزیره هندورابی به عنوان ظرفیت منحصر بفردی برای صنعت گردشگری کشوریاد می‌کنند درحالی که به نظر می‌رسد بعد ازسال‌ها هنوز هیچ برنامه مشخصی برای این جزیره وجود ندارد.
http://asremizban.com/vdccaxqi82bqm.la2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما